Známe nové krajské přeborníky mládeže v rapid šachu

10.04.2018 16:50

Necelý týden poté, co byl na memoriálu Viktora Tietze udělen titul krajského přeborníka mezi dospělými, zasoutěžili si i karlovarští mládežníci o své krajské tituly v rapid šachu. Přebor proběhl v sobotu 7. dubna v Chodově v rámci 12. ročníku poháru Velta Tea a v rámci 3. ročníku Chodovského šachového festivalu.

Děti soutěžily celkem ve třech samostatných turnajích – H10+D10 (ročníky narození 2008 a ml.), H12+D12 (ročníky 2006 a ml.) a H14+D14 (ročníky 2004 a ml.). Chlapci a dívky hráli vždy dohromady, ale vyhlášení proběhlo zvlášť.

V kategorii H+D10 zvítězil mezi celkem 18 účastníky bez jediného zaváhání Míša Pech (ŠK Spartak Chodov) a stal se tak po právu krajským přeborníkem. O bod zpět zůstal Vojta Tegda (KŠ Tietz) a o další bod zpět Adrianka Kodetová (ŠK Karlovy Vary), která se zároveň stala krajskou přebornicí do 10 let mezi dívkami (celkem 4 účastnice).

V kategorii H+D12 (18 účastníků) zvítězil Jára Kodet (ŠK Karlovy Vary), jenž dokázal proplout sedmikolovým turnajem bez jediné prohry a se ziskem 6,5 bodu získal titul krajského přeborníka pro sebe. O půl bodu zpět zůstal stříbrný Honza Očenášek (KŠ Tietz). Se 4,5 body, ale s lepší vzájemnou bilancí, skončila celkově třetí (a nejlepší mezi třemi dívkami) Míša Höflerová (ŠK Nové Sedlo).

V kategorii H+D14 s sešlo pouze osm hráčů (chlapců). Hoši si tak zahráli turnaj každý s každým, ve kterém byl s 5,5 nasbíranými body nejlepší Dan Moura (ŠK Karlovy Vary), o půl bodu zpět zůstal stříbrný Jirka Ulč (ŠK Spartak Chodov) a o další bod zpět bronzový Jindra Tegda (KŠ Tietz).

V doprovodném turnaji dorostenců se nejlépe dařilo „klatovskému“ Kubovi Kůsovi, který v pětikolovém turnaji ani jednou nezaváhal a vedle pěkného poháru dosáhl i na zajímavou finanční odměnu.

Postupy na zářijové MČR v rapid šachu mládeže si zajistili krajští přeborníci a přebornice, jmenovitě tedy: Michal Pech (H10), Adriana Kodetová (D10), Jaromír Kodet (H12), Michaela Höflerová (D12) a Daniel Moura de Andrade (H14). Všem přeborníkům gratuluji a při republikovém finále jim budu držet palce.

Velice děkuji pořadatelům z klubu ŠK Spartak Chodov za další výborně zorganizovaný a připravený turnaj, který se hraje ve velice reprezentativním prostředí a je dlouhodobě chloubou (nejenom) mládežnických krajských soutěží.

autor: Miloš Hüttner.