V Chodově vyvrcholily krajské přebory mládeže, známe nové krajské přeborníky!

15.05.2018 20:02

O víkendu 12. a 13. května vyvrcholilo v chodovském DDM Bludiště půlroční zápolení dětí do 16 let v rámci krajského přeboru mládeže v karlovarském kraji. Novými krajskými přeborníky se stali Péťa Špička (H12, ŠK Karlovy Vary), Jindra Tegda (H14, KŠ Tietz) a Kuba Kačírek (H16, TJ Sokol Teplá). Vítězové všech tří kategorií museli projít krajskou kvalifikací (prosincový turnaj v Teplé,  únorový turnaj v Novém Sedle a březnový turnaj v Chebu) a zvítězit ve finálovém dvoudenní turnaji  hraném na 5 kol tempem pro vážný šach (40 minut na partii pro 30s/tah pro každého hráče).

V kategorii H12 vyhrál se 4,5 body Petr Špička. Za ním skončil se 4 body druhý Jakub Červenka (ŠK Spartak Chodov) a se 3,5 body třetí Jára Kodet (ŠK Karlovy Vary). Všichni tři medailisté si zároveň vybojovali účast na říjnovém mistrovství Čech mládeže. Na dalších místech se umístili: 4. Jirka Hroch (2b, KŠ Tietz), 5. Míša Pech (1,5b, ŠK Spartak Chodov) a 6. Vojta Tegda (0b, KŠ Tietz).

V kategorii H14 zvítězil s plným počtem bodů Jindra Tegda. Výhrou ve vzájemné partii v posledním kole za sebou o bod zpět nechal druhého Vaška Vojíře (ŠK Spartak Chodov), třetí skončil Honza Kurčík (2b, ŠK Spartak Chodov). V této kategorii však na mistrovství postupují pouze první dva chlapci. Dále se umístili: 4. Šimon Pastierik (2b, ŠK Karlovy Vary), 5. Tomáš Orava (2b, ŠK Spartak Chodov) a 6. Tom Wildhaber (0b, ŠK Spartak Chodov).

Kategorie H16 byla poznamenána neúčastí Jirky Beera, jenž na turnaj nedorazil, a tak se hrálo pouze v pěti hráčích. Již kolo před koncem si vítězství zajistil suverénní Kuba Kačírek, na druhém místě skončil Honza Očenášek (2b, KŠ Tietz), jenž věkem spadá o kategorii níže, ale vzhledem k své jisté účasti na mistrovství Čech si z tréninkových důvodů zahrál krajský přebor se staršími vrstevníky. Těsně třetí Adriana Kotlára (2b, Global Sokolov) tak nemusí smutnit, i on si vybojoval svou premiérovou účast na mistrovství Čech. Dále se umístili čtvrtý Dan Moura (1b, ŠK Karlovy Vary) a pátý Jirka Ulč (1b, ŠK Spartak Chodov).

Sluší se doplnit, že kategorii H10 byla již vyhlášena po třech kvalifikačních turnajích. Celkové hodnocení ovládla Adrianka Kodetová (ŠK Karlovy Vary) před Kubou Očenáškem a Honzíkem Váňou (oba KŠ Tietz). Oba chlapci si vybojovali účast na mistrovství Čech, které se bude pro kategorii H10 hrát v listopadu v rámci pěti-denního turnaje.

Všem krajským přeborníkům, postupujícím a medailistům gratuluji k jejich úspěchům a věřím, že je získané vavříny a zkušenosti povzbudí v další práci na zlepšování své hry.

Velice také děkuji Marcelovi Vlasákovi a Přemkovi Stuškovi z pořádajícího klubu ŠK Spartak Chodov za výborně připravený finálový turnaj a za to, že již dlouhá léta nezištně investují nepřeberné množství energie do práce s mládeží v našem kraji. Chlapy, díky!

 Výsledky  finálového turnaje kategorií H12, H14 a H16.

Postupy na mistrovství Čech.

autor: Miloš Hüttner.

Zpět