V Chebu se nadělovaly poslední letošní mládežnické medaile

19.12.2017 09:05

Nejen proslulými vánočními trhy je utvářen předvánoční čas v Chebu, své místo si totiž v kalendáři již čtvrtým rokem vždy týden před Vánoci blokuje „Chebský vánoční turnaj pro mládež“. Letos turnaj připadl na sobotu 16. prosince a vzhledem k početné loňské účasti se pořadatelé rozhodli turnaj přestěhovat do větších prostor své nové klubovny v ulici Svobody. Zdá se, že se jednalo o moudré rozhodnutí, neboť dorazivších 34 účastníků (z různých klubů) opět překonalo loňskou účast.

Hrál se společný turnaj švýcarským systémem na 7 kol a rapid tempem 20 minut na partii pro každého hráče. Pořadí v kategorii starších (ročníky narození 2002-2005), mladších (ročníky narození 2006 a ml.) a dívek bylo dáno pořadím v turnaji.

Vítězem kategorie starších a zároveň i celkovým vítězem se stal domácí Petr Špreňar (ŠK Karlovy Vary), který drobně zaváhal až v posledním kole, ale i tak mu 6,5 bodu bezpečně zajistilo vítězství. Druhý skončil Stanislav Srba (ŠK Karlovy Vary) se šesti body a třetí místo připadlo Danovi Mourovi (ŠK Karlovi Vary) s 5 body a lepším pomocným hodnocením než jeho soupeři.

V kategorii mladších narušil nadvládu karlovarského ŠK pouze Franta Mikát (ŠK Nové Sedlo 1947), kterému se skvěle povedl závěr turnaje (4/4) a s pěti body přeskočil všechny své pronásledovatele. Až za ním skončili Jára Kodet a Petr Špička (oba ŠK Karlovy Vary), oba se čtyřmi body.

Kategorie dívek by se z fleku mohla přejmenovat na kategorii „Michaela“. Vítězkou byla totiž Míša Marešová (ŠK 64 Plzeň) se 4,5 body, druhá skončila Míša Šedá (KŠ Tietz) a aby se to nepletlo, tak třetí skončila Míša Höflerová (ŠK Nové Sedlo 1947), taktéž se čtyřmi body.

Děti si z turnaje odvezly pěkné ceny a snad i spoustu chuti do dalšího tréninku v novém kalendářním roce.

Za celou KM KŠSKV děkuji pořádajícímu ŠK Valdštejn Cheb za to, že již čtvrtým rokem umožňuje dětem z celého kraje, aby si svůj předvánoční čas zpestřily účastí na šachovém turnaji.

Autor: Miloš Hüttner.

Zpět