Republikové finále přeboru středních škol v šachu

20.04.2009 09:00

20.-21.4. proběhlo ve Stráži pod Ralskem finále přeboru středních škol v šachu. Karlovarský kraj zastupovala družstva Prvního českého gymnázia v Karlových Varech a Gymnázia Cheb. Účast prvně jmenovaného družstva je již standardem, účast chebského gymnázia je milým překvapením. Družstvo se dokázalo do republiky probojovat i bez klubové podpory, ve svých řadách nemá v současnosti jediného aktivního člena šachového svazu. Bohužel na přebor odjelo oslabeno o dva hráče základní sestavy, přesto bojovalo, jak mohlo a odvezlo si mnoho zkušeností i nezapomatelných zážitků. Jako poslední nasazení skončili poslední, ale ostudu neudělali.

Karlovarské družstvo odvedlo standardní výkon, bylo nasazené jako deváté, skončilo dvanácté, když po celou dobu turnaje se pohybovalo v první desítce, teprve prohra v posledním kole 1:3 s Českými Budějovicemi jej odsunula dozadu.  

Vítězem turnaje se stalo družstvo Gymnázia Frýdek Místek.

Podrobné informac e o turnaji zde:
https://www.chess-results.com/tnr21223.aspx?lan=5

Zpět

Fotogalerie: Republikové finále přeboru středních škol v šachu

/album/fotogalerie-republikove-finale-preboru-strednich-skol-v-sachu/g-cheb-jpg/ /album/fotogalerie-republikove-finale-preboru-strednich-skol-v-sachu/kulturnidum-jpg/ /album/fotogalerie-republikove-finale-preboru-strednich-skol-v-sachu/lukasvlasak-jpg/ /album/fotogalerie-republikove-finale-preboru-strednich-skol-v-sachu/pcg1-jpg/ /album/fotogalerie-republikove-finale-preboru-strednich-skol-v-sachu/pcg2-jpg/