Premiéroví zimní soustředění mládeže je minulostí

13.02.2018 13:47

Od čtvrtka 1. února do soboty 3. února proběhlo v obci Mariánská v chatě Na Sluníčku první šachové zimní soustředění mládeže. Tohoto soustředění se zúčastnilo celkem 16 dětí (z toho dva praktikanti) ze tří různých klubů.

Na programu se kromě dvou šachových přednášek objevily i turnaje v bleskovém šachu, rapid šachu, Holanďanech, šachových lodích a stolním tenisu. Dále se soutěžilo v pexesu, sjezdu na bobech, sjezdu na pekáči, ve stavění sněhových šachů a v mnohém dalším. Vše probíhalo formou týmové soutěže mezi dvěma družstvy. Soutěž pak vygradovala závěrečným hledáním figurek a následným řešením vzniklé šachové úlohy. Odměny byly připraveny pro všechny děti, takže nikdo neodjížděl domů s prázdnou a všichni si snad také na cestu přibalili i kupu nových zážitků a mnoho cenných zkušeností. Příjemným překvapením byl fakt, že na soustředění dorazily převážně děti mladších ročníků narození (děti ve věku 6 -10 let), o šachovou budoucnost v našem kraji se tak jistě nemusíme bát.

Pořadatelem soustředění byl ŠK Karlovy Vary a hlavně pak paní Věra Lorencová, které patří za uspořádání soustředění největší dík. Držíme palce, aby se soustředění uskutečnilo i v příštím roce.

Děkujeme projektu KTCM za jehož finanční podpory se soustředění uskutečnilo.

Autor: Miloš Hüttner.

Zpět