Olympiáda dětí a mládeže 2018 ťuká na dveře!

23.01.2018 19:36

Již v neděli 28. ledna odpoledne bude v pardubické hokejové aréně zažehnut olympijský oheň Her VIII. zimní olympiády mládeže. Na programu Her opět nechybí ani šachy, a tak od pondělka 29. 1. budete moci držet palce i našim reprezentantům.

Dle kritérií bude Karlovarský kraj reprezentován týmem ve složení: Petr Špreňar (starší žáci), Jakub Kůsa (mladší žáci), Jaromír Kodet (nejmladší žáci) a Karin Beranová (dívky). Vedoucím a šéftrenérem výpravy bude FM Lukáš Vlasák. Jednotliví zástupci krajských družstev se budou střetávat se svými vrstevníky v uzavřených turnajích hraných švýcarským systémem na sedm kol a hraných tempem 45 minut na partii + 30s/tah. Zápolit se bude v kategoriích starších žáků (2002 a ml.), mladších žáků (2004 a ml.), nejmladších žáků (2007 a ml.) a dívek (2002 a ml.).

Za své umístění v turnaji získává hráč speciální body (12, 9, 7, 5, 4, 3, 2 a 1 bod pro každého dalšího účastníka do 14. místa konečného pořadí). Součet všech čtyř speciálních bodů určuje celkový zisk družstva a tím je dáno jeho pořadí v souboji s ostatními krajskými šachovými reprezentacemi. O vítězích by mělo být rozhodnutu ve čtvrtek 1. Února krátce po poledni. Na webu KŠSKV, je olympiádě věnována speciální sekce, kde najdete vše potřebné.

Děkujeme Karlovarskému kraji a Živému kraji za finanční a organizační podporu našich reprezentantů.

Autor: Miloš Hüttner

Zpět