Nejmladší krajský přeborník v historii OPEN Karlovy Vary

03.05.2018 16:52

Od čtvrtka 27. dubna do úterý 1. května probíhal v hotelu Mánes již 17. ročník openu Karlovy Vary. Pořadatelem akce byl již tradičně ŠK Karlovy Vary. Turnaj byl hrán zároveň jako přebor karlovarského kraje jednotlivců v šachu a letos poprvé jako memoriál Ing. Josefa Vagenknechta na počest zesnulého dlouholetého rozhodčího tohoto turnaje.

Na startu osmi-kolového turnaje se sešlo dohromady 64 účastníků (mj. čtyři mezinárodní mistři) z nichž 27 bylo z karlovarského kraje. V turnaji se sedmi získanými body a těsně lepším pomocným hodnocením zvítězil IM Sebastian Plischki před IM Richardem Biolkem. Na bronzovém stupínku skončil litoměřický Miloš Kozák.

Nejlepším hráčem karlovarského kraje a zároveň tak krajským přeborníkem pro rok 2018 se stal teprve čtrnáctiletý Petr Špreňar (ŠK Karlovy Vary). Takto mladého krajského přeborníka sedmnáctiletá historie KV openu nepamatuje! Druhý v pořadí karlovarského kraje skončil Tomáš Lorenc (ŠK Karlovy Vary) a třetí Jiří Krejčík (KŠ Tietz). Krajskou přebornicí v kategorii žen se stala Věra Lorencová (ŠK Karlovy Vary), přeborníkem kategorie H18 Petr Špreňar a přeborníkem kategorie H20 Blanka Brunová (ŠK Karlovy Vary). Postup na polofinále MČR H18+H20 si vybojovali druhý v H18 Jan Špička (ŠK Karlovy Vary).

Klubu ŠK Karlovy Vary, a hlavně pak manželům Lorencovým, patří velké poděkování a uznání za tradičně skvěle připravený turnaj.

Výsledky.

Výsledky kraje.

autor: Miloš Hüttner

Zpět