Liga mládeže 2018/19 – 1. sraz: Domácí prostředí nám nepřálo

09.10.2018 12:35

V lize mládeže „A“ letos ve dvanácti-členné startovní listině nalezneme hned tři mládežnické celky z karlovarského kraje – ŠK Karlovy Vary, ŠK Spartak Chodov a Karlovarský šachklub Tietz. Soudě dle startovních listin si „naše“ týmy nebudou v soutěži asi příliš vyskakovat a budou zřejmě patřit spíše do druhé poloviny tabulky. Ale víte jak to s těmi papírovými předpoklady bývá… tak věřme, že budeme svědky nějakých příjemných překvapení.

O víkendu 6 a 7. října proběhl v hotelu Mánes první sraz, jehož pořadatelem byl ŠK Karlovy Vary, za což mu patří velký dík, protože pořádat první sraz pro všech dvanáct družstev sraz není vůbec nic jednoduchého (od přípravy do realizace jsou pouze tři týdny) a týmům z karlovarského kraje tak odpadne leckdy náročné a zdlouhavé cestování.

Výsledkově se týmům karlovarského kraje příliš nedařilo. Jedinou výhru si po čtyřech odehraných kolech na své konto přispal ŠK Spartak Chodov, který v regionálním derby porazil zatím nebodující KŠ Tietz. O jediný ukořistěný bod (vybojovaný proti týmům mimo náš kraj) se tak postaral ŠK Karlovy Vary, který ve čtvrtém kole remizoval s Postoloprty.

Po čtyřech odehraných kolech je tak ŠK Spartak Chodov se třemi body na osmém místě, ŠK Karlovy Vary s jedním bodem na desátém místě a KŠ Tietz s žádným bodem na dvanáctém místě.

Příští sraz se uskuteční 8. prosince v Postoloprtech, tak držme našim celkům palce.

web soutěže

autor: Miloš Hüttner

Zpět