KŠ Tietz si vybojoval účast v lize mládeže pro příští sezónu

08.01.2018 12:59

V sobotu 6. ledna proběhl v chodovském DDM Bludiště v rámci krajského přeboru družstev starších žáků dvojzápas mezi mládežnickými mužstvy Karlovarský šachklubu Tietz „A“ a ŠK Spartak Chodov „B“. Hrálo se na pěti šachovnicích, tempem 40 minut na partii + 30s/tah.

 V prvním zápase byl jako „domácí“ tým veden KŠ Tietz a podařilo se mu zvítězit 3,5:1,5, když o body karlovarských se postarali Jakub Kůsa, Honza Očenášek, Vojta Tegda a Jindra Tegda (0,5b.), za hosty se bodově prosadili Míša Pech a Honza Kurčík (0,5b.)

Druhý zápas dopadl ještě těsnějším výsledkem (3:2), než ten první, přesto se opět radovali karlovarští. Za domácí chodovské se prosadili Honza Kurčík a Martin Lukeš, za vítězné hosty pak bodovali Kuba Kůsa, Honza Očenášek a Míša Šedá.

Celkem tak dvojzápas vyzněl v poměru 6,5:3,5 pro starší žáky Karlovarského šachklubu Tietz. Vzhledem k účasti pouze dvou týmů v soutěži rozhodovalo postupu do ligy mládež pro příští sezónu právě tento dvojzápas, plánovaný druhý sraz 13. ledna byl tak vzhledem k nízkému počtu týmů v soutěži zrušen. Právo účasti v lize mládeže pro sezónu 2018/19 si tak zajistil Karlovarský šachklub Tietz.

Komise mládeže KŠSKV děkuje klubu ŠK Spartak Chodov za uspořádání srazu včetně zajištění pěkných odměn pro zúčastnivší se děti.

Podrobné výsledky. Fotografie (zdroj ŠK Spartak Chodov).

Autor: Miloš Hüttner

Zpět