Krajský přebor v rapid šachu jednotlivců

19.04.2009 09:00

V Karlových Varech opět zasedli v neděli 19.4. šachisté k šachovnicím v rámci 12. ročníku Memoriálu Viktora Tietze. Pořadatelům ve spolupráci s městem Karlovy Vary se daří pro tento turnaj nacházet velmi píjemné a důstojné prostředí - velký sál v Alžbětiných lázních je náramný - vzdušný, světlý a noblesní. Samotné lázně stojí na hranici lázeňského území, přesto někteří účastníci měli problém s drahým parkováním a tlačí pořadatel k jednání o slevách.

Vítězem turnaje se stal Jiří Soukup z pořádajícího Karlovarského šachklubu Tietz, který nenašel přemožitele a až v posledním kole, kdy měl již vítězství v kapse, daroval půlku a tím i třetí místo v turnaji sokolovskému Vankovi. Ale o průběhu partií by mohli mnozí Soukupovi soupeři vyprávět. Třeba obhájce loňského vítězství Jiří Krejčík (KŠ Tietz) ve třetím kole mu už skoro nenahmatal tep ... Je tedy otázkou, kdo vlastně komu tu půlku v posledním kole daroval.

Častým účastníkem a medailistou turnaje je také Pavel Paganik z TJ Sokol Údlice, který letos skončil na druhém místě.

Turnaj se hrál i jako krajský přebor Karlovarského kraje v rapidu, přeborníkem je Soukup, druhý Vanko (Global Sokolov) a třetí Čontoš (KŠ Tietz).

Více informací na:
https://www.memorial.tietz.cz/
https://chess-results.com/tnr21145.aspx?lan=5

Zpět