Družstvo mladších žáků z ŠK Karlovy Vary se stalo krajským přeborníkem pro rok 2018

24.04.2018 16:43

V sobotu 14. dubna proběl na ZŠ Krušnohorská Karlovy Vary letošní krajský přebor družstev mladších žáků (ročníky narození 2006 a ml.), pořadatelem akce byl Karlovarský šachklub Tietz. Na startu se sešlo osm družstev, což je vzhledem k velikosti našeho kraje poměrně slušný počet.

Bez ztráty jediného zápasového bodu prošlo turnajem družstvo ŠK Karlovy Vary “A“ (hrající ve složení: Jára Kodet, Péťa Špička, Adéla Janoušková, Filip Meduna a Adrianka Kodetová), které se zcela po zásluze stalo krajským přeborníkem pro rok 2018 a vybojovalo si účast na červnovém mistrovství  České republiky. S jednou porážkou a jednou zápasovou remízou se na druhém místě umístil domácí tým KŠ Tietz “A” (Míša Šedá, Vojta Tegda, Jirka Hroch, Kurt Unger a Robin Siegl), o bod zpět na bronzovém stupínku skončil tým ŠK Spartak Chodov “A“ (Tom Wildhaber, Kuba Červenka, Kateřina Kalynčuková, Míša Pech a Aleš Zrůst).

Pořadí dalších družstev bylo následující: 4. ŠK Nové Sedlo 1947, 5. ŠK Karlovy Vary “B“, 6. KŠ Tietz “B“, 7. KŠ Tietz “C“ a 8. ŠK Karlovy Vary “C“.

Gratulujeme týmu ŠK Karlovy Vary k suverénnímu vítězství a přejeme mu mnoho zdaru na červnovém MČR mladších žáků ve Varnsdorfě. Budeme držet palce, aby se povedlo umístění do 13. místa, což by karlovarskému kraji zajistilo další postupové místo pro příští rok.

autor: Miloš Hüttner.

Zpět