Mládež do 16 let měla své zemské mistrovství v Harrachově

20.11.2022 14:49

Tradičně na konci října (22.-29.10.2022) se uskutečnilo v Harrachově mistrovství Čech mládeže do 16 let. Do bojů o tituly zemských přeborníků zasáhlo i 12 krajských mládežníků.

V kategorii do 12 let (ročníky 2011 a ml.) zaznamenal nejlepší krajský výsledek chodovský Lukáš Zrůst (ŠK Spartak Chodov), který s 6 uhranými body obsadil celkové 16. místo. Od postupu na MČR ho tak zřejmě dělil pouhý jediný půlbod. Škoda, ale i tak vynikající výkon! Útěchou Lukášovi může být zajištěný postup na příští mistrovství Čech mládeže. Na čtyři bodíky a celkové 56. místo dosáhla jeho klubová kolegyně Nikča Kůsová (ŠK Spartak Chodov). O půl bodu méně posbíral Filip Grosser (KŠ Tietz), což mu zajistilo 64. příčku. Na metu tří získaných bodů pak dosáhli karlovarští Vojta Červinka a George Ugrenovich (oba ŠK Karlovy Vary), kteří obsadili 74., respektive 77. příčku.

V kategorii do 14 let (ročníky 2009 a ml.) zaznamenal nejhodnotnější výsledek Dominik Novotný (KŠ Tietz), který uhrál přesně 50% možných bodů a obsadil celkovou 35. příčku. Na metu 3,5 bodu dosáhl Jára Ugrenovich (ŠK Karlovy Vary), což mu zajistilo 49. místo. Alespoň čestný úspěch v podobě 1,5 bodu zaznamenala Valeriya Zhivak (ŠK Karlovy Vary), celkově třiašedesátá.

V kategorii do 16 let (ročníky 2007 a ml.) skončila na 35. místě Míša Šedá (KŠ Tietz), když se jí povedlo dosáhnout na 4,5 body. Mezi dívkami stejného věku ji tak dělilo pouze jediné místo od medailového umístění. O osm příček a jeden uhraný půlbod zpět zůstal její týmový kolega Vojta Tegda (KŠ Tietz). Na 51. příčce skončil se 3,5 uhranými body jediný tepelský zástupce v této soutěži Adam Boček (TJ Sokol Teplá). Zástupkyně chebského šachu Markéta Štěříková (ŠK Valdštejn Cheb) skončila se 2,5 uhranými body na 61. příčce.

Všem hráčům děkujeme za pěknou reprezentaci kraje a zároveň držíme palce, ať nabité zkušenosti z proběhnutého mistrovství v kombinaci s pílí v tréninku je opět šachově posunou o kus dál.

Výsledky: U12, U14 a U16

Autor článku: Miloš Hüttner